Výber nových okien alebo dôležitý je materiál rámov

Každého majiteľa nejakej budovy, či už ide o firmu alebo rodinný dom, určite zastihol výber vhodných okien , ktoré by svojimi vlastnosťami v ideálnom prípade odzrkadlovali funkčné a dizajnové stránky podľa jeho potrieb. Konkrétnejšie je vhodné zamerať sa na ich prevedenie a materiál, ktorý je vlastne faktorom podstatných bodov ako napr. životnosti, náročnosti údržby a samotného dizajnu.

Okná, obloha

Ak vravíme o použitom materiáli, koncentrujeme sa na rámy okien. Práve tieto prezentujú spomenuté vlastnosti. Zaujímavo pôsobí napríklad hlinikové prevedenie typické veľkými sklami, no pritom elegantným a štíhlym hliníkovým rámom, ktorý však udrží aj väčšie konštrukcie skiel.

Preto sa i v našom článku informačne zamerajme najskôr na tieto hlinikove okna Lmmont.sk, ktoré sú typické hlavne pre moderné stavby. Ako bolo spomenuté, typický je estetický úzky rám, ktorý drží veľká sklá, čiže výsledkom sú veľkorozmerné okná. Práve tento typ okien sa dá dosiahnuť použitím hliníkových rámov, ktoré sú význačné nízkou hmotnosťou a napriek tomu vysokou nosnosťou. Okrem toho sa s týmto materiálom spája dlhá životnosť, odolnosť a pevnosť. Je však pomerne známe, že takáto forma hliníkových okien predstavuje spravidla vyššiu cenovú kategóriu. K nevýhodám sa najmä v minulosti radil aj horší index priestupu tepla cez rám, avšak izolačné kvality sa dajú v tomto prípade dosiahnuť použitím vhodnej technológie. Za pozitívnu zmienku stojí ich vysoká životnosť s odhadom na 80 až 100 rokov.

Dieťa, okno, dážď

Plastové oknású asi najznámejším riešením pre klasické sklá. Predstavujú relatívne nízke cenové náklady a výborné izolačné vlastnosti. Vhodné sú tiež pre bytovky. Ich životnosť pri dobrej údržbe môže byť cca 50 rokov.

Drevené oknású sympatické pre svoj prírodne pôsobiaci dizajn. Prirodzené teploizolačné vlastnosti sú tu samozrejmosťou, no k istým nevýhodám sa radia vyššie nároky na ich údržby.

Powered By WordPress | Ekta Directory