Prečo Pochod za život?

Takto to môže vnímať niekto, kto je silno liberálny a poslednú akciu, ktorú navštívil bola buď Pohoda v Trenčíne alebo LGBT pochod. Pre mnohých je ťažké rozhodnúť sa o budúcnosti, ktorou pôjde, ak ide napríklad o výber univerzity alebo povolania. Mať však v rukách osud ešte nenarodeného človeka, plodu, ako sa zástancovia snažia  termínmi poprieť začínajúci život, je niečo, čo je nie len ľahké, ale aj žiadúce. Muži, bezdetné ženy a mládež sa dennodenne nebojí vyjadriť svoj sparťanskí postoj na hocičo a hocikoho.
Existuje aj iná skupina medzi našou populáciou, a to tí, ktorí sa nesnažia podporovať sebeckosť a pokrytectvo. Veľa sa zúčastnilo na Pochode za život, v ktorom nešlo iba o bezvýznamné hulákania a predvádzanie sa, ale o to podstatné, čomu sa liberáli snažia vyhnúť, o pravdu.tehotná žena.jpg
Aké to tam bolo?
Narozdiel od mnohých iných zoskupení, napríklad za Slušné Slovensko, tu išlo o niečo väčšie ako vlastenectvo, ktoré vie naozaj spájať ľudí. Občania prišli vyjadriť svoju podporu a názor, aby sa napríklad taká nepopulárna téma ako potraty vymazala z našich možností. Oslovovali nie len poslancov a prezidentku Čaputovú, ale hlavne ženy na vážkach, aby prehodnotili svoje rozhodnutie či pochopili že jeden týždeň nemôže zmeniť plod na dieťa a ani naopak.
Kto všetko prišiel?
Na prekvapenie médií, akciu netvorili len staršie generácie našich babičiek a dedkov. Boli to práve mladí a ich počet sa každoročne zväčšuje. Odhadovaná účasť bola okolo päťdesiattisíc, čo sa redaktori snažili znížiť alebo úplne zatajiť. Pravdou však ostáva, že veľa prišlo nie len pod vlajkou katolicizmu, ale hlavne zdravého rozumu a pochopenia situácie. Nie len západ, ale aj východné či stredné Slovensko, zopár cudzincov a je každému jasné, že nenarodené deti milujú  Slováci nehľadiac na mesiac tehotenstva.bábätko s otcom.jpg
Všetko je len o politike
Takto sa to snažia obrátiť odporcovia, ktorým došli argumenty. Nenechajme sa teda obalamutiť ignoráciou a trendmi, ktoré existujú ešte kratšie ako jesenné zmeny počasia. Či sa už bude zákon touto témou zaoberať, je len aj tak iba na ženách a ich informovanosti, ako sa rozhodnú naložiť s takýmto darom, akým je dieťa.

Powered By WordPress | Ekta Directory