Zabojujte proti stresu

Stres, napätie, demotivácia a negatívne myšlienky. Stretávame sa s nimi v rôznych životných situáciách. Niekedy aj viac-krát za deň. Ako sa brániť. Stres je zrejme najhorším záškodníkom nášho tela a mysle. Je jasným dôkazom toho, ako negatívne myslenie – teda duch a jeho myšlienky, dokážu ovplyvniť telo – hmotu. Ak zažívame stres dlhodobo, vyberie si svoju daň. Telo je vystavované nadmernému pôsobeniu adrenalínu. Adrenalín bol pôvodne hormón zabezpečujúci prežitie človeka. Dnes takto žijeme v móde,,Pozor! Niečo sa blíži, uteč!,, oveľa častejšie ako naši predkovia. Kým im vyplavenie adrenalínu často zachránilo život, nám jeho nadmerné dávky život doslova znepríjemňujú a ohrozujú.

Začať s učením meditácie môžete v každom veku

Proti stresu a napätiu sa ale dá brániť. Jednoduchšie ako by ste si mysleli. Zaručeným liekom na stres je meditácia. Meditácia pre začiatočníkov Meditaciaajoga môže byť trochu ťažšia, ak sa ale sústredíte a posnažíte sa, pôjde to celkom ľahko. Prečo vlastne meditáciu odporúčame? Benefitov je veľa: odbúrava stavy úzkosti, stresu a zmierňuje stavy depresie. Znižuje krvný tlak a teda šetrí naše srdce. Podporuje sústredenie, či už pri učení alebo pracovné. Podporuje imunitný systém a tým udržuje naše zdravie a telo v rovnováhe. Je to zázračný liek na zaspávanie – vďaka navodeniu pocitu kľudu a rovnováhy pomáha upokojiť neodbytné myšlienky a pomáha k ľahšiemu a pokojnejšiemu zaspatiu.

dokonalá rovnováha medzi telom a mysľou

Základom úspešnej meditácie je zvolenie si pokojného miesta. Podľa možnosti bez rušivých vplyvov okolia. A teraz to príde! Začnite dýchať. Presne tak, ako prvé sa musíte naučiť správne dýchať. Ak si myslíte, že to už viete zistíte, ako veľmi ste sa mohli mýliť. Dýchať vie každý, inak by sme nežili. Ale málokto vie správne dýchať. Práve dýchanie je nástrojom mnohých terapeutických postupov nielen v psychológii ale aj vo fyzioterapii. Meditovanie a správne dýchanie počas neho zasahuje svaly od dolnej časti tela po hlavu. Začiatočníci sa teda musia posnažiť. Isté sú ale benefity, ktoré im meditácia prinesie. Pokoj mysle a zdravé telo.

Powered By WordPress | Ekta Directory