Pes ako záťaž pre ostatných

Domáci miláčikovia sú už pomaly v každom byte alebo rodinnom dome. Nájdeme ich ako strážnych psov alebo ako prítulné mačky. Viete, čo všetko musíte pre ne urobiť, aby ste im vytvorili domov? Nestačí len kupovať potravu. Ak vlastníte rodinný dom, určite ste už premýšľali nad zaobstaraním si vhodné strážneho psa. Existuje množstvo rôznych rás psov. Poznáme psy prítulné, bojové, ale aj vycvičené. Psy sa delia aj podľa vzrastu na nízke, stredné a veľké plemená. Medzi nízke rasy patrí určite maltézsky pes. Určite ste ho už videli. Väčšinou je bielej farby, hustej srsti a zlatučkou papuľkou.

 

domáci miláčik

 

Dorastajú do malej výšky a práve pre to sú čoraz obľúbenejšie, hlavne v panelákových bytoch. No, každý pes šteká a potrebuje ísť von na prechádzku. Potrebuje dostatok pohybu na to, aby sa mu jeho telo dostatočne ponaťahovalo. Psa nemôžete držať len vnútri. Na sídliskách pribúda množstvo priestorov na cvičenie psov. Avšak veľakrát vidíme staré tetušky, ktoré venčia svojich psov priamo pred panelákovým domom. Väčšina si po psovi ani len nepozbiera jeho exkrementy. Ľudia, ktorí majú deti ich za to nenávidia. Nechajte len tak svoje dieťa prejsť po tráve a uvidíte, kvôli čomu je tá nenávisť.

 

pes

 

Raz som mala nepríjemnú skúsenosť. Ráno som môjho malého syna chystala do materskej školy a nestíhali sme. Poznáte to, keď deťom dlho trvá obliekanie a podobné veci. Takže sme nestíhali. Nakoľko som sa ponáhľala do práce, vyšli sme z nášho panelákového domu naozaj rýchlo. Pri činžiaku akurát jedna pani venčila svojho psa. Môj syn sa psa zľakol a skočil do trávy. Samozrejme, čo bolo v trávniku? Stúpil priamo do mokrého čerstvého psieho exkrementu. Viete si predstaviť, aký šok som chytila, keď sme museli ísť naspäť domov a vyčistiť jeho topánky? Nakoľko sme sa ponáhľali, odvtedy nenávidím psov. Ak vlastníte psa, určite si po ňom poupratujte. Pred kúpou psa si premyslite všetky podstatné náležitosti a povinnosti, ktoré budete so psom vykonávať.

Powered By WordPress | Ekta Directory