Dôvody, prečo vaša mačka čurká mimo nádobky


Zdravotné problémy
Zdravotné problémy môžu spôsobiť, že vaša mačka moči mimo škatuľku. Toto správanie môže byť výsledkom infekcie močových ciest, ochorenia obličiek alebo cukrovky. Iné zdravotné problémy, ktoré sú bolestivé alebo jednoducho spravia vašej mačky nepohodlie. Napríklad staršia mačka s ťažkou artritídou môže mať problémy sa dostať do krabice s vysokými stenami alebo krytom.
Čokoľvek, čo mení pocit pohody mačky, môže spôsobiť zmenu správania, a u mačiek to znamená, že sa zvyk zmení na problém.
S tým na mysli, prvým krokom v každom probléme s odpadkovým boxom je konzultovať to s veterinárom. Jednoduché testy krvi a moču môžu vylúčiť väčšinu zdravotných príčin.

zrzavá kočka

Nečistý močiaci box
Kto chce použiť jeden z tých záchodov, keď je špinavý, a môžete ho cítiť skôr, ako to uvidíte. To isté platí pre škatule pre mačky. Ak nemáte chuť udržiavať škatuľku na močenie, vaše mačky nájdu miesto niekde inde.
Ak chcete zachovať čistotu schránky, je dôležité, aby ste ju čistili každý deň – alebo niekoľkokrát denne, ak máte doma niekoľko mačiek. Obnovte násyp a každých niekoľko týždňov hlboko vyčistite krabicu. Majte na pamäti, že mačací cit pachu je oveľa silnejší ako náš, takže krabička, ktorá sa vám zdá „dosť čistá“, môže stále cítiť nechutne pre vašu mačku. Platí to najmä pre viaceré domácnosti mačiek.

kočička žíhaná

Viac domácich miláčikov v domácnosti
Močenie mimo škatuľky sa stáva častejšie v domácnosti s viacerými mačkami, najmä ak je tam jeden z násilníkov, ktorý zabraňuje tomu, aby sa iná mačka dostala do krabice. Aby ste to vyriešili, mali by ste vo svojom dome mať vždy viac boxov a umiestniť ich do viacerých miestností.
Ak máte vo svojom dome nesmelú mačku, uistite sa, že ste jej venovali priestor a škatuľku, ku ktorej iné mačky nemôžu ľahko pristupovať. Kryté škatule môžu tiež spôsobiť, že niektoré mačky sú nepríjemné, pretože nevidia, či prichádza iná mačka.

Powered By WordPress | Ekta Directory