Aliexpress či eBay. V čom sa líšia a kde nás čakajú lepšie služby?

Nákupy zo zahraničia sa vďaka internetu stali jednoduchou záležitosťou, ktorú dnes využíva veľký počet Slovákov. Aké obchody k tomu vlastne využívame? Najčastejšie zrejme Aliexpress a eBay. Ktorý z nich je však lepší, respektíve v čom sa od seba odlišujú, v čom majú svoje prednosti a naopak nedostatky? V tomto článku sa na to skúsime spoločne pozrieť a vzájomne medzi sebou zrovnáme niektoré z ich najpodstatnejších služieb.

www

Na začiatok si len tak pre malé uzrejmenie vysvetlime, že Aliexpress má svoje sídlo v Číne a eBay zasa v USA. Sú navzájom veľmi vzdialené, rovnako tak sa ich vzdialenosť líši i v zrovnaní so Slovenskom. Spája ich akurát samotná podstata a to fakt, že nám ponúkajú množstvo tovaru rôzneho zamerania online, pričom dokážu objednávku poslať až rovno k nám, na našu adresu. Aj napriek tomu, že sa nám to zdá automaticky ako nevýhodný a komplikovaný nákup, cena tovaru spolu s donáškou môže byť dokonca výhodnejšia, než v našich obchodoch. Ak by tomu tak nebolo, predsa by tieto zahraničné obchody nemali u nás takú popularitu, akej sa tešia dnes.

Doručenie
Z Aliexpressu, teda z Číny si na zásielku počkáte spravidla 20 – 30 dní, čiže orientačne môžeme povedať, že mesiac. To je skutočne dlhá doba a zvlášť pokiaľ sa na zásielku tešíme, alebo ju potrebujeme. Zato eBay vám dáva možnosť viacerých sprostredkovateľov, v našom prípade by bolo vhodné vybrať možnosť európske sklady. V takom prípade môžeme zásielku očakávať do jedného týždňa.

Platba
Aliexpress akceptuje iba platobnú kartu, čo síce nie je žiadna katastrofa, ale eBay ponúka elektronický účet PayPal, čo je predsa len pohodlnejšie a príjemnejšie. Ale ak vám služba PayPal nevyhovuje, cez eBay môžete platiť takisto kartou.

prodej

Výber
Obe e-shopy nám poskytujú veľký výber tovaru rôzneho zamerania, to je určite silnou stránkou oboch obchodov, ale predsa len nám eBay ponúka o niečo širšiu možnosť, pretože disponuje podskupinou obsahujúcou bazárový, teda použitý tovar, pochopiteľne za znížené ceny.

Powered By WordPress | Ekta Directory