Ako sa správne starať o svoje vlasy?

Úplne prvým a tým najdôležitejším krokom je pravidelné strihanie vlasov. Na internete nájdete rôzne odporúčania o tom, ako často navštevovať kaderníka. Ale o tom, ako často si strihať vlasy viete najlepšie vy sami. Záleží to od toho, či máte vlasy farbené alebo ako rýchlo sa vám štiepia končeky. Pokiaľ si vlasy nefarbíte a máte ich kvalitné, vyživené a neštiepia sa vám tak často končeky, stačí sa zastaviť u kaderníka raz za 6 až 8 týždňov. Ale keď si už vlasy farbíte, alebo ich máte menej kvalitné, častejšie sa vám štiepia končeky, kaderníka stačí navštevovať raz za mesiac. 

vlasy

Ďalším, rovnako dôležitým krokom je samostatná starostlivosť o vlasy. Úplne stačí, keď si ich budete umývať 3x do týždňa. Najdôležitejší je výber samotného šampónu na vlasy. Výber závisí od typu vašich vlasov. V súčasnosti je na trhu kopec rôznych druhov šampónov na rôzne druhy vlasov. Takže s tým problém nie je, akurát treba poznať svoje vlasy. Rovnaký typ, aký ste si vybrali šampón, si treba vybrať aj kondicionér, masku a oleje alebo spreje na vlasy.
Ak to všetko máme vybrané správne, taktiež by sme mali vedieť, ako si vlasy aj správne umyť, aby sa nám do vlasov dostali všetky potrebné výživné látky a vitamíny.

a)      Vlasy si treba umyť šampónom 2x
Pýtate sa prečo? Pretože po prvom umytí vlasov si zmyjete mastnotu, stylingové prípravky a prach. Pri druhom umývaní vlasov sa vám tie výživné látky dostanú už do vlasov a krásne im dodajú to, čo tým vlasom chýba.
b)      Použijeme kondicionér
Kondicionér nanášame vždy len na končeky vlasov. Keby sme ich naniesli po celej dĺžke vlasov, veľmi rýchlo by sme ich mali mastné.

žehlička na vlasy

c)       1x treba použiť aj masku na vlasy
Masku použijeme namiesto kondicionéru raz týždenne. Ten už nanášame po celej dĺžke vlasov, nie však až ku korienkom. Na to si treba dávať naozaj veľký pozor!!!
d)      Nakoniec použijeme nezmývateľný olej alebo sprej
Po umytí vlasov a miernom vysušení si nanesieme olej/sprej na vlasy. Nanášame však len na končeky. Olej/sprej jemne vmasírujeme rukami a už nezmývame. Necháme vlasy pekne vyschnúť alebo si ich vysušíme fénom.
Tak to je celá veda o starostlivosti o vlasy. Dúfam, že vám tento manuál pomohol. Lebo mne áno. 

Powered By WordPress | Ekta Directory