Aký inteligentný by mal byť domov?

S prstom na tablete alebo smartfóne môžete ovládať čokoľvek okolo vás. Môžete ho naprogramovať tak, aby urobil čokoľvek, kedykoľvek budete chcieť. Ale ako inteligentný chcete, aby bol váš dom?

sociální sitě

Keď chytrý domov stráca pripojenie
S bezdrôtovým pripojením môžete dodatočne prispôsobiť akýkoľvek domov, aby sa stal inteligentným domovom, ale najvyšším spôsobom, ako to urobiť, je začať s výstavbou nového domova, čo sa práve deje. Som v procese budovania domova, ktorý bude inteligentný a udržateľný domov, ktorý môže fungovať úplne mimo sieť. Obidve funkcie vyžadujú významné investície do rôznych technológií.
Výzvou budovania inteligentného domu je vyváženie viacerých faktorov vrátane spoľahlivosti, súkromia a bezpečnosti, modernizácie a nákladov. Pri budovaní nového domova som obzvlášť znepokojený spoľahlivosťou. Chcem, aby všetko fungovalo správne, aj keď som stratil internetové pripojenie alebo moc.
Naposledy som spočítala potenciálne uzly pre senzory, svetlá, prístroje atď., To bolo niekoľko stoviek. Nechcem sa obávať výmeny batérií za všetky tieto riešenia, ale existujú určité veci – napríklad zámky dverí -, ktoré chcem pokračovať v práci, ak stratím moc.

Podobne, ak stratím internetové pripojenie, čo sa stane, keď ste na družicovom alebo mobilnom spojení, chcem, aby zariadenia v mojom dome mohli komunikovať navzájom.
Internetové pripojenie je tiež faktorom súkromia a bezpečnosti. Zatiaľ čo by som chcel mať na diaľku prístup k určitým funkciám – napríklad môj bezpečnostný systém, termostaty alebo svetlá – radšej by som radšej spájal niektoré funkcie v dome, a to tak, aby sa znížila možnosť straty informácií a znížila mi spotreba údajov, čo je obmedzený na satelit a niektoré bunkové plány. Musím vytvoriť domáci firewall? Dúfam, že nie.

wifi

Pri Smart Home Tech
Mám tiež obavy z vylepšenia a interoperability. V súčasnosti sa v inteligentných domácich riešeniach používa mishmash stále sa meniacich bezdrôtových štandardov. Spojenie riešení prostredníctvom jediného náboja je dostatočne náročné. Posledná vec, ktorú chcem, je riešenie, ktoré nie je podporované v priebehu piatich rokov a vyžaduje veľký upgrade.

Powered By WordPress | Ekta Directory