10 spôsobov ako možno vystopovať všetky vaše heslá

Jednoduchou možnosťou ako vystopovať všetky vaše heslá je určite použitie rovnakého hesla pre všetky vaše účty. Dobre iste viete, že ak hackeri zistia prístupové heslo od jedného vášho účtu nebude pre nich ťažké zistiť si aj ostatné účty. A ešte k tomu, ak ich máte prepojené. Niektorí ľudia, ktorí majú problém so zapamätaním si hesla ho zvyknú písať na papier alebo si ho uložia do tabuľky v Excely, poprípade ho uložia do poznámok na pracovnú plochu – takéto varianty nie sú úplne bezpečné. V skutočnosti bezpečnostní experti silne varujú pred týmito možnosťami, pretože vás ponechávajú veľmi citlivých na krádež online.
Ak máte viac účtov, nebudete si pamätať všetky vaše heslá. Je čas pozrieť sa na správcu hesiel, ktorý je platený. Ale ak chcete zapamätanie hesla zadarmo, tu je 10 možností:

hackování

Firefox alebo IE:Obe populárne prehliadače ponúkajú pomerne bezpečné spôsoby ukladania používateľského mena alebo hesla pre rôzne stránky po prvom vstupe. Je to veľmi užitočné a zároveň môžete ušetriť čas. Bohužiaľ, za určitých podmienok by mohlo dôjsť k strate hesla, ktoré si vyžiada opätovné zadanie hesla. A ak ste sa spoliehali na prehliadač, ktorý si pamätá heslá, nemáte šťastie.

klávesnice

KeePass:Jeden z najpopulárnejších správcov hesiel, KeePass je skvelý, pretože je bezplatný a taktiež je dostupný pre Windows, Linux, OS X a dokonca aj pre mobilné zariadenia. Uchováva všetky vaše heslá online v zabezpečenej databáze, takže si musíte pamätať iba jedno hlavné heslo. Avšak uistite sa, že hlavné heslo je bezpečné!

OSX Keychain:Ak používate Mac, ste s najväčšou pravdepodobnosťou oboznámený s Keychain, ktorý je dodávaný s OSX. V podstate je to správca hesiel, ktorý používa vaše heslo administrátora OSX ako hlavné heslo.

KeyWallet:Určený len pre systém Windows. Tento malý nástroj sa nachádza v systémovej lište a stačí ho vytiahnuť, keď potrebujete zadať heslo. Ako nástroj je nezávislý na prehliadači.

hakcer

Niektoré tipy od nás:
·         Ak používate správcu hesiel, nikdy nezadávajte svoje hlavné heslo.
·         Ak sa rozhodnete si napísať heslo na papierik aby ste ho nezabudli dajte pozor na to, aby ste k nemu mali prístup len vy. Schované heslo v prvej zásuvke nie je najlepší nápad …
·         Správcovia hesiel iba pre počítač, ktorý používate vy.  
·         Informácie (pomôcky) pre zabudnuté heslo. Používanie bežných informácií o vašom hesle nie je bezpečné – napríklad narodeniny, iniciály, narodeniny detí, mená atď.
·         Nepoužívajte to isté heslo pre všetky vaše účty, je to zlý nápad. Akonáhle je heslo zistené, zlodej má prístup ku všetkým vašim účtom.

Powered By WordPress | Ekta Directory