Zábava v únikovej izbe

V poslednom období sa medzi mladými teší veľkej popularite hra Escape room, preložené do Slovenčiny: úniková izba. Nie je jasné, kedy presne sa u nás objavila prvýkrát, ale je isté, že jej dotiahnutie na Slovensko majú na svedomí mladí ľudia, ktorí sa s ňou stretli v zahraničí a zaujala ich.

dveře

Hororové prvky
Podstata hry spočíva v riešení ťažších úloh. Základom je za krátky čas porozumieť väčšiemu počtu podaných informácií, čo má okrem iného aj veľmi pozitívny vplyv na rozvoj vášho intelektu. V podstate sa dá povedať, že s touto hrou budú mať problém slabšie povahy, pretože úlohy, ktoré treba vyriešiť, sú častokrát spojené s hororovými príbehmi. Na to, aby ste ich všetky zvládli bez nejakej ujmy na psychike, treba sa na námety pozerať s nadhľadom a nebrať ich vážne. Učite ich však neodporúčame pre tých, ktorí veľmi rýchlo spanikária.

Zapotí sa aj mozog
Hra sa začína tým, že súťažiacich zatvoria do miestnosti, v ktorej je ukrytých niekoľko indícií, pomôcok alebo kľúčov, tie je potrebné nájsť a ak sa vám to podarí, potom sa dostanete z izby von.. Musíte rozlúsknuť matematické hádanky či rôzne rébusy, pri niektorých sa doslova zapotíte. Ale na druhej strane je to spôsob, akým si riadne precvičíte mozog, čo pomáha pri rýchlom rozhodovaní a k riešeniu úloh aj v bežnom živote.

bludiště

Veľa ľudí, veľa zábavy
Úlohy v Escape room sú v mnohom inšpirované knihami, seriálmi alebo filmami, ktoré sa dotýkajú strašidiel a podobnej tematiky. Zombie, duchovia či múmie, to je len zlomok desivých vecí, s ktorými sa počas hry stretnete. Ich úlohou je čo najviac vás vyviesť z miery, a to práve v momente, keď sa sústredíte na riešenie danej úlohy. A práve to bolo podnetom na to, aby sa hry hrali v kolektíve. Hráči si tak užijú oveľa viac zábavy, platí totiž, že čím viac ľudí, tým viac srandy.
Hru môžete vyskúšať aj vy, treba si však vybrať správnych spoluhráčov, najlepšie kombináciu rôznych pováh, napríklad si vezmite do partie jedného inteligenta, jedného bojazlivého a jedného zabávača, aby vám bolo spolu ešte veselšie.

Powered By WordPress | Ekta Directory