Niečo pre milovníkov adrenalínu

Každý má prah strachu na inej úrovni. Pre niekoho môže byť adrenalínový zážitok jazda na bežnom kolotoči, a naopak sú medzi nami takí ľudia, ktorí vyhľadávajú extrémnejšie zážitky. Pri vyplavovaní adrenalínu v tele sa k nemu pripájajú aj endorfíny a dopamín. Všetky tieto látky nám navodzujú pocit šťastia až eufórie. Pri činnostiach kedy adrenalín stúpa si budujeme sebavedomie a prekonávame svoje limity. Prekonanie samého seba, strachu a pozitívneho stresu, nám zlepšuje psychiku. Pozrieme sa na niektoré adrenalínové športy, ktoré vám k tomu dopomôžu.

sporty

Sú síce rizikové, ale keď ich budete robiť so všetkými bezpečnostnými pravidlami, zvýšite si fyzičku a budete psychicky pripravení na úskalia života.
Bungee jumpinguž nie je výnimočnou aktivitou. Dá sa robiť skoro v každom veľkom meste. Pocit pri zoskoku z mosta istený len gumovým lanom je na nezaplatenie. A keď si k tomu pridáte takú „maličkosť“ ako rieka plná krokodílov pod vami, to je už iná pesnička. Tento adrenalínový zážitok sa dá veru obohatiť rôznymi spôsobmi.

Zoskok padákomje tiež veľká paráda. Každý z nás má občas sny, že je vtákom a lieta. Môžete si vyskúšať vylepšený variant. Volá sa Wing suit flying. Dostanete špeciálny oblek, vďaka ktorému môžete lietať vo vzduchu. Vaše pristátie je možné vďaka padáku, ktorý je na obleku umiestnený. No pred dopadom máte pred sebou nekonečné minúty slobody a pocitu plávania vzduchom.

Spojením bungee jumpingu a zoskoku padákom je najnebezpečnejší šport svete s názvom Base Jumping. Ide o zoskoky z rôznych výškových budov, ale aj skál a útesov. Pri tomto športe často dochádza k úmrtiam, nakoľko tu nejde len o zoskok samotný. Musíte vedieť koordinovať pád, poznať terén a vedieť kedy je správny čas na otvorenie padáka.

adrenalin

Za spomenutie stojí aj Highlining. Ide o chodenie po lane. Ak ho máte umiestnené nízko nad zemou alebo istené sieťou, nejde o nič adrenalínové. No sú medzi nami blázni, ktorí si tieto laná upevnia medzi vysoké skaly alebo stromy. Navyše je lano uvoľnené, čo sťažuje chodenie po ňom a nesmiete využívať ani vyvažovaciu tyč. Bez akéhokoľvek istenia balansujete vysokou nad zemou. To chce teda riadnu odvahu.

Veľa priaznivcov adrenalínových športov sa zhodlo v tom, že keď už raz niečo podobné vyskúšali, nevedia s tým prestať. Látky vylučované do mozgu pri týchto činnostiach sa totiž dajú prirovnať prírodnej droge.

Powered By WordPress | Ekta Directory