Uber je budúcnosť

Pred piatimi rokmi spustil Travis Kalanik v San Francisku tzv. UberCab. Z malého podniku, ktorý obsluhuje malý segment trhu v San Franciscu, sa Travis stal úspešnou spoločnosťou s odhadovanou hodnotou 51 miliárd dolárov. Vzhľadom k tomu, Uber zmenil trh taxislužby.

aplikace

· Po prvé, vzhľad, aby ste si zavolali taxík, bol ešte jednoduchší. Spoločnosť vytvorila mobilnú aplikáciu s rovnakým názvom na volanie, vyhľadávanie a zaplatenie za taxík.

· Po druhé, slobodní podnikatelia sa stali vodičmi spoločnosti Uber, čo spoločnosti umožnilo neplatiť minimálne hodinové mzdy, sociálne platby a dane. Hoci zástupcovia spoločnosti hovoria, že ich vodiči v USA zarábajú okolo 19 dolárov za hodinu a môžu pracovať, kedy chcú a koľko chcú.

· Pomocou aplikácie Uber si zákazník rezervuje auto s vodičom a sleduje jeho pohyb do cieľa. Výlet sa platí len kreditnou kartou.

· Prvými cestujúcimi z mesta Uber, ktoré začalo v Los Angeles, boli rodičia zakladateľa Travisa Kalanika.

· Spočiatku vodiči, ktorí sa zúčastnili systému Uber, mohli používať len osobné automobily výkonnej triedy Lincoln Town Car, Cadillac Escalade, BMW radu 7, Mercedes-Benz S550.

uber

· Po Los Angeles sa Uber rýchlo rozšíril do iných amerických miest. V máji 2011 sa internetová služba sprístupnila v New Yorku. V roku 2011 spoločnosť Uber začala v Paríži – prvom meste mimo USA. Spoločnosť teraz pôsobí vo viac ako 300 mestách a 67 krajinách vrátane Ruska a Ukrajiny.

Uber experimentuje s inými službami okrem osobnej dopravy: UberEATS – objednávka potravín, UberRUSH – kuriéri. V máji 2015 spoločnosť Kalanika prilákala 40 vedcov z Carnegie Mellon University, ktorí budú pracovať na vytvorení bezpilotných vozidiel pre použitie v taxi doprave. V minulosti generálny riaditeľ spoločnosti Uber už vyhlásil, že by chcel nahradiť vodičov bezpilotnými vozidlami. Možno tvrdiť, že UBER bude budúcnosťou v doprave a fenoménom množstva krajín.

Powered By WordPress | Ekta Directory