Poznáte Zlaté pobrežie v Austrálii?

Nenechajte sa zmiasť názvom, Zlaté pobrežie (Gold Coast) je mesto v štáte Queensland blízko mesta Brisbane, okolo ktorého je sústredený celý komplex rôznych zábavných parkov, atrakcií a prírodných chránených území.

park
 
Morský svet (Sea World) očarí určite nejedno dieťa ale aj dospelého. Množstvo prehliadok zo vzdelávacím lekciami, žraloky, korytnačky, delfíny, ľadové medvede, tulene, podmorský svet, šnorchlovanie to všetko vytvára zaujímavý program, ktorému určite neodoláte a nezostanete tam len na jeden deň.
 
O trochu ďalej hneď vedľa aquaparku Wet‘n‘Wild Coast nájdete tematický lunapark s milými postavičkami od Warner Bros Studios – Movie World. K dispozícii je rozľahlý rodinný zábavný park, ktoré budú vaše deti milovať: pouličné prehliadky filmových postavičiek, kolotoče na vysokej úrovni, detská autoškola a množstvo iných atrakcií.
 
Takmer dokonalý lunapark nájdete vo štvrti West Coomera. Na malej ploche je tu White Water World s nekonečne dlhými toboganmi, Dreamworld kde môžete stretnúť a dotknúť sa Mickey Mousa či Snehulienky, DreamWorks Experience, ktorý okrem iného ponúka jazdu vláčikmi cez miniatúrny filmový svet a zoologickú záhradu s klokanmi, koalami a tigrami Tiger Island.

surfař
 
Už ste unavení z lunaparkov? Zamierte k pobrežiu a objavíte nádherné piesočnaté pláže tiahnuce
sa pozdĺž celého Zlatého pobrežia – Mermaid Beach, Currumbin Beach, Kirra Beach, Coolangatta Beach. Medzi nimi sú ako kúsky perál v perlovom náhrdelníku povpletané parky a rezervácie. V rezervácii Currumbin môžete bez problémov pod dozorom nakŕmiť a pohladkať tie najmilšie mláďatká koaly či klokana. Deti si ich zamilujú!
 
A teraz niečo pre dospelých! Ústie rieky Tallebudgera tiahnuce sa hlboko do vnútrozemia poskytuje skvelé podmienky pre rybolov a jeho mierne sa zvažujúce brehy pokryté pieskom sú vhodným miestom na opaľovanie či plážový volejbal. 

Powered By WordPress | Ekta Directory