Správna starostlivosť o auto počas zimných mesiacov

Tie zimu vôbec nemusia. Chlad, mráz, hromada snehu či soľ na cestách im ubližujú a pasovať sa so zimou im neprospieva. Preto im v chladných zimných mesiacoch musíme venovať zvýšenú pozornosť, aby nám mohli slúžiť čo najdlhšie. Prvé dva nevyhnutné kroky k tomu, aby sme auto mohli v zime bezpečne používať, sú prezutie do zimných pneumatík a využitie nemrznúcej chladiacej zmesi ideálne takej, ktorá je určená výrobcom. Studené rána si vyžadujú vstávanie o pár minút skôr, preto je lepšie si budík nastaviť o niečo skôr ako bežne v prípade, že cestujete autom. V zime auto potrebuje dlhšiu prípravu na to, aby mohlo vyraziť na cesty.

zimné pneumatiky

Môže Vás prekvapiť množstvo snehu, ktorý budete musieť z auta očistiť, no predtým než sa do toho pustíte, nezabudnite ako prvé auto naštartovať. Motor sa potrebuje zohriať na vhodnú prevádzkovú teplotu a navyše Vám naštartované auto uľahčí jeho čistenie a rozmrazovanie. A v neposlednom rade aspoň zistíte, či vôbec naštartovať dokážete. V zime sa často stáva, že auto jednoducho nenaštartuje najčastejšie kvôli vybitej batérii, ktorej zima nerobí dobre, preto je vhodné hlavne v zimných mesiacoch mať v kufri vždy pripravené štartovacie káble, aby Vás ani takáto situácia nemohla zaskočiť. Čo sa týka zamrznutých skiel, s nimi si najlepšie poradia rozmrazovače skiel, s pomocou ktorých sa ľadu omnoho rýchlejšie zbavíte. Ak sa Vám po týchto úkonoch podarí vyraziť na cestu, prvé minúty jazdite radšej pomalšie, aby sa auto pomaly zahrialo na svoju potrebnú prevádzkovú teplotu.

zimná krajina

Majitelia áut sú z nejako dôvodu presvedčení, že auto v zime stačí umývať minimálne, alebo to nie je potrebné vôbec. Je to omyl, na ktorí môžu neskôr doplatiť. Prečo? Kvôli cestám, ktoré sú posypané soľou – tú autá radi nemajú. Soľ sa dokáže dostať aj na miesta, ktoré nevidíme, menšie škrabance či trhlinky Vám v dôsledku pôsobenia cestárskej soli môžu spôsobiť hrdzavenie, o ktoré určite záujem nemáte. Toto je dôvod, pre ktorý je vhodnejšie auto umývať aj v zime pravidelne, ak nechceme zostať po zime nemilo prekvapení zo zahrdzavených miest na autách. Autá zimu dokážu zvládnuť bez problémov, ak im v tom pomôžete, preto na nich počas takýchto mesiacov myslite o niečo viac.

Powered By WordPress | Ekta Directory