Chceli by ste aj vy hliníkové dvere?

V prípade hliníkových dverí možno ešte stále vravíme o niečom, čo mnohí ľudia považujú za luxus a nie je to teda nejaký štandard či radový typ dverí, s ktorým by sme sa stretli všade. Pretože veľa slovenských spotrebiteľov v prípade vchodových hlavných či vedľajších dverí volí spravidla najlacnejšiu možnosť, medzi ktorú sa tento hliníkový dizajn kvôli svojim vysokým kvalitatívnym vlastnostiam pochopiteľne neradí.

  • Hliník je v stavebníctve a architektúre obľúbeným a ceneným materiálom- poskytuje odolnosť, vysokú životnosť a univerzálne dizajnové riešenia.

Kĺúč od domu

Pozrime sa teda v našom prípade priamo na oceniteľné vlastnosti dverí vyrobených z tohto materiálu.

Spoľahlivo odolávajú exteriérovým podmienkam a zmenám počasia. Áno, s týmto materiálom sa spája povestná odolnosť, spolu s ňou aj spravidla vysoká životnosť dverí a zároveň minimálne náročná údržba. Na rozdiel od lacnejších alternatív (drevo, plast) sa nezačnú deformovať ani po dlhšej dobe ich používania a spoľahlivo vám dokážu slúžiť doslova celý život. Poriadia si aj s extrémnymi zmenami počasia a aj so silným nárazovým vetrom.

Majú sympatický štíhly dizajn, pričom oproti konkurencii nestrácajú na svojej pevnosti. To je umožnené hlavne kvôli pevnosti tohto materiálu, čo znamená, že pri výrobe dverí alebo okien stačí použiť tenšie rámy, užší profil, výsledkom sú tenšie línie a celkovo štíhlejší, estetickejší dizajn. Tieto vlastnosti sú zároveň dôvodom, prečo výrobky z hliníka umožňujú univerzálne dizajnové riešenia, napríklad možnosť zhotoviť aj nadrozmerné okná či dvere.

Dajú sa vyrobiť na mieru. A to je pri výbere vchodových, resp. vonkajších dverí celkom podstatnou výhodou. Logicky by sa rozmery mali prispôsobiť stavebnému otvoru. Takýto typ dverí teda nemusíte vyberať spomedzi ponuky dostupných rozmerov, ale tieto si necháte zhotoviť presne mieru.

Rodinný dom

A čo nevýhody?

Tou najznámejšou je hlinikové dvere cena, teda vyššia kúpna investícia do nich. Potom možno aj fakt, že cez zimu je hliník na dotyk chladný. A možno ste počuli o údajných slabších tepelno-izolačných vlastnostiach, ale tie sa so súčasnou technológiou výroby podstatne zdokonaľujú.

Powered By WordPress | Ekta Directory