Relaxujte na golfovom ihrisku.

   Golf väčšina z nás pozná iba z televíznych obrazoviek. Pri prepínaní televíznych programov sa niekedy prichytíme, že necháme prepnuté práve na kanáli, na ktorom vysielajú prenos z nejakého golfového turnaja. A to aj v prípade, že tento šport vôbec nesledujeme. No jednoducho sa nám páčia zábery, ktoré televízia ponúka. Krásne prostredie, z ktorého priam dýcha kľud a pohoda. Žiadne agresívne prejavy športovcov ako pri iných športoch. A tie zelené upravené plochy sú jednoducho pastvou pre oči.

golfova loptička

   Aj nezainteresovanému divákovi je jasné, že cieľom golfistu je dopraviť golfovú loptičku na čo najmenší  počet úderov do jamky pomocou špeciálnych golfových palíc. Každé golfové ihrisko má zvyčajne 18 herných priestorov, ktoré voláme jamky. Hra sa začína z územia, ktoré voláme odpalisko. Už na prvý pohľad je vidieť rôzne povrchy na ploche ihriska. Jednotlivé priestory na golfovom ihrisku sa líšia stupňom pokosenej trávy. Najjemnejšie pokosená tráva je na „greene“, ktorý je aj miestom, kde sa nachádza jamka. Okolitá nízko kosená tráva sa nazýva „fervej“, nekosená tráva po stranách je „raf“. Pieskové prekážky sa volajú „bunkre“. Na niektorých ihriskách sa nachádzajú aj vodné prekážky. Väčšinou ide o umelé jazierka, ktoré ešte dokresľujú prírodný charakter golfového areálu, kde sa ihrisko nachádza. Cieľom hráča je vyhnúť sa „rafu“ , „bunkrom“ a vodným prekážkam, aby čo najľahšie dopravil loptičku do jamky.

golfové ihrisko

   Golf nebol dlho považovaný za šport, iba za nejakú zábavku pre bohatých ľudí. Dnes už golf patrí medzi olympijské športy, čo ešte viac zvýšilo popularitu tohto športu. Vo vyspelých krajinách už golf nie je dávno iba pre vyvolených, ale je dostupný aj bežným ľuďom. Prispelo k tomu samozrejme aj veľké množstvo  golfových areálov, ktoré v týchto krajinách boli v posledných rokoch vybudované. Podobný trend už môžeme sledovať aj na Slovensku a veríme, že v blízkej budúcnosti bude ich počet narastať, aby bol golf dostupný aj širokej verejnosti.  

Powered By WordPress | Ekta Directory