Niekoľko tipov, ako uľahčiť nášmu autu v zime

Myslím že aj tu platí, že zlatá stredná cesta je istým riešením, aj keď treba podotknúť, že prehnaný prístup v tomto prípade nemusí autu zrovna uškodiť. Ale zachovajme chladnú hlavu a začneme tým najjednoduchším.

auto

Dôkladne zahriať motor

Pokiaľ auto neparkujete v uzavretej garáži, ale bolo cez mrazivú noc vonku, po štarte motoru chvíľku počkajte a nepúšťajte sa hneď na cestu. A to najmä pokiaľ máte auto s dieselovým motorom. Keď sa už pustíte na cestu, nevytáčajte auto hneď do vysokých otáčok. Dajte mu čas aby sa trošku prehrialo. Štandardne to býva nejakých päť až desať kilometrov. Samozrejme, nikto nehovorí, že máte ísť tridsiatkou! Ide len o to, aby ste s motorom a s plynom narábajú jemne. Auto sa vám odvďačí svojou spoľahlivou službou počas nasledujúcich rokov.

Dobite si batériu pred sezónou

Toto je dobrá zásada a hlavne pokiaľ sa jedná o staršie auto, alebo máte batériu, ktorá má už toho hodne za sebou. V každom prípade, nezaškodí skontrolovať napätie autobatérie a v prípade potreby dobiť. Taktiež pozor na automatické vypínanie motora, ktoré síce šetrí životné prostredie, takže určite je vhodné ho používať z tohto hľadiska, ale treba popri tom myslieť na autobatériu a taktiež pri používaní tejto funkcie batériu pravidelne kontrolovať.

zasněžené auto

Čistenie od soli

Pokiaľ je práve obdobie, že cesty sú posypané soľou a auto máte zafúkané od kaše a od soli, je dobré to z času na čas umyť. Ale pozor! Nie počas mrazivých dní! Je potrebné počkať na odmäk. Pokiaľ silno mrzne, nemusí vás až tak strašne hlava bolieť z toho, že máte auto celé od soli. Samozrejme, odporúčame použiť manuálnu umývačku pred autoumývačkou. Je to kvôli dokonalejšiemu a jemnejšiemu prístupu ku špinavým miestam a karosérii.
A pokiaľ ide o umývanie soli z karosérie, nepoužívajte obyčajné handry alebo kefy, ale špeciálne, na to určené handričky a čistiace prostriedky. Predídete tak zbytočnému poškriabaniu laku.

Powered By WordPress | Ekta Directory