Krb v paneláku? Prečo nie?

Túžili ste vždy po krbe? Ak sa vám podarilo zarobiť si na dom, tento sen nie je vôbec nereálny. Ak ste však uviazli v paneláku, tento prvok, sa vám môže zdať ako nedosiahnuteľný cieľ. Nie je to však pravda. Dnes totiž existujú možnosti, vďaka ktorým, môžete mať svoje „teplo domova“ aj v panelovom dome. 

obývák
 
Možností existuje viacero. Poznáme krby elektrické, plynové, ale asi najvernejšou kópiu, tých klasických, sú krby na BIO alkohol. Pri jeho horení, sa do ovzdušia dostávajú iba minimálne množstvá oxidu uhličitého a vody. Nič z toho vás nemôže udusiť, alebo vám inak poškodiť. Kúpite ho aj v kamenných predajniach. Širšiu ponuku však nájdete určite v internetových obchodoch. Cena sa pohybuje od päťdesiatich eur vyššie. Najlacnejšie krby sú samozrejme menších rozmerov. Liter špeciálneho BIO alkoholu, kúpite za približne tri eurá. Inštalácia krbu je pomerne jednoduchá, takže ide o asi najlepšiu verziu pre panelákové byty.
 
Druhou možnosťou je spomínaný krb na plyn. V tomto prípade, sa však nezaobídete bez komínu. Ten je ale možné inštalovať aj do bytu v panelovom dome. Samozrejme, že ide o výraznejšiu investíciu, pretože svoj byt budete musieť takpovediac „upraviť“. Do tejto činnosti sa radšej nepúšťajte sami. Ak si plynový krb zakúpite v autorizovanej predajni, inštalácia je väčšinou zahrnutá už v kúpnej cene. Prevádzka nie je extrémne finančne náročná. Za hodinu zaplatíte približne päťdesiat centov. Cena za samotný krb sa pohybuje okolo tristo päťdesiatich eur. Výhodou tohto typu krbu je, že ním môžete svoj byt i vykurovať.

obývací pokoj
 
Myšlienky na klasický krb, do ktorého naukladáte drievko, sa však budete musieť vzdať. Nie je to síce nemožné, ale finančne náročné. Navyše, by ste potrebovali stavebné povolenie na realizáciu komína a súhlas všetkých obyvateľov paneláku. Samotná výstavba, by vás taktiež nevyšla najlacnejšie. Preto radšej siahnite po vyššie spomínaných možnostiach.

Powered By WordPress | Ekta Directory