Koľko času venujete sami sebe?

Sadnite si a skúste pokojne popremýšľať nad touto otázkou. Ak vás totižto zaskočila, je viac ako pravdepodobné, že veľmi málo. A pokiaľ ste si už nejako odpovedali, nasleduje ďalšia a to: Ako trávite čas, ktorý venujete sebe? Stojí to skutočne za to? Napĺňa vás tá činnosť a máte pri nej doslova pocit: áno toto je to, čo ma robí šťastným?

fotoaparát

Nedostatok voľnočasových záujmov, alebo celkovo nedostatok aktivít, ktoré súvisia s našim potešením sú doslova vrátnikom pre depresie a úzkostlivé stavy. Čudujete sa? V skutočnosti nemáte čomu. Ide totiž o to, že keď človek nevenuje dostatok času sebe samému, sebazdokonaľovaniu a sebapoznaniu, bude sa cítiť nešťastný. Prečo to tak je? Úplne jednoducho preto, lebo ak nemáme pocit, že rastieme a že naše kroky niekam vedú, trápime sa a trpíme pocitom menejcennosti.

Pocit neuplatnenia alebo aspoň nedostatočného využitia nášho potenciálu nám dokáže priviesť do života veľmi nepríjemné depresie. O čo teda ide? Pokiaľ ste na to ešte neprišli, poriadne sa nad tým zamyslite a príďte na to, čo vám robí v živote radosť. Je to prechádzanie sa a hra s vašim psíkom? Behanie, hranie basketbalu, bicyklovanie alebo akýkoľvek iný šport? A možno je to maľovanie, písanie, čítanie, blogovanie? Jednoducho čokoľvek pri čom nemáte pocit, že mrháte svojim časom, ale práve naopak, že ten čas je dobre využitý a vy sa pri danej činnosticítite veľmi príjemne.

barvy

Nikto od vás neočakáva, že na to prídete hneď. Občas je prísť na to, čo nás skutočne v živote napĺňa radosťou veľmi náročné. Niekedy to dokonca môže trvať veľmi dlhý čas. Nehádžte však preto flintu do žita a uvedomte si, že čokoľvek robíte, má to zmysel a stojí to za to, ak to robíte s úsmevom na perách a radosťou. Verte, že keď sa dopracujete k činnosti, ktorá vás doslova pohltí, budete vedieť, že to skutočne stálo za to.

Powered By WordPress | Ekta Directory