Kreslenie

Ak ste začiatočník – úplná nula, ako ja –  prečítajte si kroniku lenivého, priemerného umelca.
Kreslenie je zručnosť ako jazda na kolobežke . Nevedeli ste, ako riadiť ale naučili ste sa. 50 hodín jazdy a už to ide.

pastelky

S čím kresliť?
·         Ceruzka. Najjednoduchší a najrozumnejší nástroj na kreslenie bude v každom prípade požadovaný. Dokonca aj keď sa chcete naučiť ako maľovať, bude potrebné vedieť používať jednoduchú ceruzku, aby ste vytvorili skicu. Nie všetky ceruzky sú ale rovnaké. Niektoré sú určené pre kresby, iné pre kreslenie, iné pre každodenné úlohy.

·         Akvarel. Vo vode rozpustná farba je známa svojou ľahkosťou, transparentnosťou a širokou paletou odtieňov. Avšak maľovanie s akvarelovou farbou je dosť ťažké: musíte sa naučiť používať jej vlastnosti a predstaviť si, ako sa bude správať farba na papieri. Na druhej strane, ak vynaložíte dostatok úsilia, naučíte sa jednu z najpôsobivejších techník.

·         Gvaš. Je to hustá matná farba, ktorá sa riedi vodou. Je ideálna pre prvé kroky pri kreslení. Dobrá správa: gvaša je lacná.
·         Pastel (suchý). Vďaka svojej štruktúre je pastel veľmi ľahko odtienený, čo umožňuje vytvárať krásne prechody medzi odtieňmi. Mali by ste sa okamžite pripraviť na skutočnosť, že prsty a stôl budú poriadne zafarbené. Pripravený pastelový vzor sa ľahko rozmazuje, takže pigmenty na papieri musia byť upevnené lakom alebo fixačným prostriedkom.

skica

Ak neviete, čo kresliť, ale naozaj chcete – kopírovať, kopírovať a opakovať po ostatných. Nič na tom nie je. Naopak, je to normálny proces. Vezmite si obrázok, ktorý sa vám páči, položte ho pred seba a začnite. Video poradenstvo je tiež veľmi užitočné. Pamätajte si, že tvorivosť je medzinárodná vec. Nebojte sa pozerať na kanály YouTube anglicky hovoriacich blogerov, aj keď nerozumiete tomu, čo hovoria.

Pokúste sa začať s týmito kanálmi:
·         Proko.
·         Mark Crilley.
·         Sycra
·         Bob Ross. 

Powered By WordPress | Ekta Directory