Kedy a ako ukľudniť batoľa pri objavovaní nového prostredia


Toto sú znaky kedy by ste mali vaše batoľa začať upokojovať
·         pri behaní a skákaní ( na miestach kde je to nebezpečné)
·         pri vrieskaní
·         pri agresívnosti alebo pri silnom odpore
·         pri hlasnom revaní
·         keď odmieta jesť

dítě

Čo batoľatá môže ešte viac rozrušiť?
             Tak ako aj nás dospelých aj batoľa dokážu rozrušiť zlé podmienky a tými sú napríklad nadmerný príjem cukru. Cukor dokáže u detí zvýšiť energiu a tým pádom podporiť aj ich hyperaktivitu. Ďalším dôvodom môže byť nedostatok spánku, potom sú deti mrzuté a uplakané. Dôvodom rozrušenia je aj zmena zaužívanej rutiny, ktorá môže u detí spôsobiť stres a nespokojnosť

Tipy ako batoľa ukľudniť
             Niekedy sa tomu, ale nedá zabrániť. Tu sú overené tipy ako tento problém rýchlo a čo najefektnejšie vyriešiť.

Zbytočne nestresujte
             Ľahšie sa to povie ako urobí, ale môže to veľmi pomôcť. Keď nebudete na neho kričať, tak si uvedomí, že nemá byť uvrieskané tiež. Vaším pokojom mu veľmi pomôžete.

 Skontrolujte či je všetko v poriadku
             Potrebuje jesť, spať alebo vašu pozornosť? To, že sa dosť nenajedlo alebo nespalo môže spôsobiť ťažkosti. Venujte sa mu a neskôr uvidíte výsledky. Dieťa bude spokojnejšie a kľudnejšie.

Nechajte mu priestor
             Niekedy stačí vaše batoľa nechať v bezpečnom prostredí a na chvíľu odísť. Choďte do spálne alebo kdekoľvek v dome, kde máte pokoj. Na spoločenskej udalosti ho môžete odviezť vonku, alebo do miestnosti, kde je kľud a ničím nebude rušené.

miminko

Ukľudnite ho
             Keď už je preč z rušivého prostredia, môžete použiť upokojovacie techniky, ktoré ma dieťa rado. Tými sú napríklad prechádzka v kočíku, porozprávanie príbehu alebo zaspievanie piesne, prípadne to môžu byť aj upokojujúce slová.
             Mať doma batoľa nie je vôbec jednoduché. Chce všade loziť a všetko je pre neho nové a vzrušujúce. Dúfame, že vám tieto tipy trochu pomôžu. Základnou vecou je zostať pokojný a zbytočne ho ešte viac nerozrušiť.

Powered By WordPress | Ekta Directory