Čarodejnice

Keď máte skúškové obdobie na univerzite alebo vysokej škole, tak sa asi aj vy stretávate s tým, že sa vám chce všetko iné, len nie sa učiť. Byt, internát, či dom máte poriadne vyluxovaný a na rad teraz prišli seriály. Tie vám zaberú poriadne veľa času. Na učenie už asi ani žiadny neostane, ale vy predsa musíte vedieť ako dopadne táto séria.

umění

Aké seriály?

Najradšej pozerám také seriály, ktoré sú mi známe ešte z môjho detstva. Vyvolávajú vo mne určitú nostalgiu na to čo som prežila a ako som v tej dobe žila. A navyše všetky časti z tých seriálov som určite nevidela. Veď aj oni vo mne vyformovali túto osobnosť akou som teraz. A samozrejme, aj túto prekrásnu prokrastináciu.
Keď som bola menšia často som sa dívala Čarodejnice alebo po anglicky Charmed. Vysielali ich v nedeľu doobeda a hoci som bola spachtoš kvôli nim som vždy vstala. Najlepšie bolo, keď dali aj dve časti za sebou. To som bola v siedmom nebi.
Dovolím si tvrdiť, že v dnešnej dobe už také kvalitné seriály už nevytvárajú. Okrem toho, že ich je strašne veľa, už sú príliš premotivované a prekombinované. Nie sú vhodné pre maloletých divákov a veľa sa v nich nadáva a súloží. Tento seriál je však úplný iný. Žiadne nepríjemnosti s ním nehrozia, ak ho aj bude kukať nejaké menšie dieťa.

štěstí

Ako ma ovplyvnili?

Dovolím si tvrdiť, že takéto seriály (okrem kníh samozrejme) ma naučili snívať o živote, aký by som chcela viesť. Ako by som chcela žiť, keď budem dospelá. Naučili ma, že mágia sa nesmela zneužívať, tak ako sa ani bežné veci nesmú zneužívať. Že keď sa zjavil nejaký problém, museli mu čeliť, poučiť sa z neho a napraviť ho. Chyby sa im len tak neodpúšťali za to, že boli čarodejnice. Že aj napriek svojmu daru mali svoj naozajstný život a žili ho naplno. To dnes nerobia ani normálni ľudia, ktorí nemajú žiadny dar.
Moje spomienky na tento seriál sú možno trochu skreslené vďaka mojim príjemným spomienkam na detské nedele, ale aj tak si vám dovolím odporučiť tento výnimočný seriál. Aj keď ste už dospelí nič to nemení na tom, že tam nájdete niečo pre čo sa oplatí žiť a snívať. Hoci už dávno vieme, že čary ako ich tam máme predvádzané neexistujú, ale zasnívať sa môžeme aj teraz. 

Powered By WordPress | Ekta Directory