Ako skončili nižšie divízie MS v hokeji?

Nie každý to vie, no Majstrovstvá sveta v hokeji mužov organizované medzinárodnou spoločnosťou IIHF sú myslené všetky divízie, v ktorých každý reprezentačný tím hrá.
Celkovo existujú tri štyri divízie Majstrovstiev sveta v hokeji, niektoré sa ešte stupňujú na skupiny. Prvou skupinou sa myslí Top divízia, ktorá je samozrejme najsledovanejšou a v ktorej nás reprezentujú aj naši hokejisti.

hokej

1. divízia
Prvá divízia je zložená zo skupín A a B, pričom A je tá silnejšia a len z nej dokáže mužstvo postúpiť do top divízie. Tento rok sa skupina A konala v Budapešti a s nečakaným prekvapením ju vyhralo družstvo Veľkej Británie, ktoré sa tak po veľmi dlhej dobe prebojovalo späť medzi elitu a rok zabojuje práve na našich Majstrovstvách sveta. Okrem nej postúpilo aj druhé mužstvo z Talianska, ktoré sa tak po ročnej prestávke opäť vráti do top divízie. Ak si spomínate, tak práve z Talianskom sme vlani bojovali o predposlednú priečku v skupine, ktorou sme si zachránili miestenku aj tento rok medzi najlepšími.
Naopak do skupiny B zostúpilo Poľsko, ktoré sa o rok vymení s Litvou, ktorá jednoznačne vyhrala skupinu B aj vďaka domácemu prostrediu. Zo skupiny B zostúpi do nižšej divízie Chorvátsko, pretože skončilo o bod na poslednom 6. mieste.

stadion

2. divízia
Zaujímavá situácia nastala aj v oboch skupinách 2. divízie. Skupinu A organizovalo Holandsko, ktoré šampionát aj vyhralo a teda postúpilo vyššie do prvej divízie. Skupinu B vyhrala taktiež usporiadateľská krajina Španielsko. Zo skupiny A zostúpil Island, zo skupiny B to bolo Luxembursko.

medaile

3. divízia
V tretej divízie sa už toľko hostiteľskej krajine nedarilo. V Južnej Afrike vyhralo Gruzínsko, zostúpil Hong Kong, ktorý skončil za domácim výberom.
Existuje aj posledná skupina, ktorá sa nazýva kvalifikačná skupina do tretej divízie, zložená väčšinou z amatérskych hráčov. Konala sa v Bosne a Hercegovine, víťazom sa stal Turkmenistan. 

Powered By WordPress | Ekta Directory