Ako sa bude postupovať krok za krokom

Ak bývate v panelovom dome, potom celý spadá do spoločnej správy, kedy ste členom združenia, ktoré sa dohaduje na prípadných opravách a vylepšeniach. Pre každú stavbu príde raz čas, kedy potrebuje potrebný zásah odborníka.

Väčšinou sa jedná najmä o zateplenie, ktorého súčasťou sú aj balkóny alebo lodžie. Ďalšou témou je strecha alebo spoločná anténa, pokiaľ ju ešte nemáte. Väčšina prác sa uhrádza z fondu opráv, do ktorého prispievajú všetci majitelia.
Ak by sme sa zaoberali kompletnou obnovou, bude sa týkať už aj rozvodov, kanalizácie, plynu alebo vzduchotechniky. Tu už by išlo o ďaleko vyššie čiastky.

byty

1. Najprv si určíme rozsah prác
Po dohode všetkých vlastníkov skontaktujete správcu, ktorý vás práve v tejto oblasti navedie správnym smerom. Najlepšie bude, keď si necháte vypracovať odborný audit, ktorý vám pomôže určiť si priority. Bohužiaľ sa väčšinou k tomuto kroku ani nedostanete, pretože sa všetci budú snažiť všemožne ušetriť.

2. Financovanie
Je potrebné mať pripravený hrubý odhad, koľko budú všetky práce stáť peňazí. Na Slovensku je v súčasnosti väčšina projektov zastrešená statným fondom rozvoja bývania. Odhadom sa jedná až o 75% prípadov. Potrebujete ale tiež vlastné zdroje a to vo výške 25%.

3. Výber projektanta
Tu sa jedná o najdôležitejší krok. Potrebujete kvalitne vypracovaný projekt, kvalitu navrhnutých riešení, technických detailov alebo výber materiálu. Nenechajte sa preto zmiasť najnižšou cenou. Doprajte si čas, hľadajte referencie alebo skúste osloviť aj súkromnú firmu, ktorá vám urobí skvelú ponuku. Môžete to skúsiť napríklad tu https://lmmont.sk/obnova-bytovych-domov/. Určite oceníte aj ľudský prístup a ústretovosť, ktorá je tou najlepšou vizitkou.

bytové byty

Potom už potrebujete len stavebné povolenie a zhotoviteľa. Na týchto dvoch aktivitách je treba pracovať naraz, ušetríte si tak dosť času. Vybavenie povolenia totiž trvá až 2 mesiace.
Možno už teraz si hovoríte, už aby to bolo.

Powered By WordPress | Ekta Directory