Tetovanie: bolesť alebo krása

Skrášľovanie tela má mnoho podôb a jednou z najčastejších je tetovanie. Niekto sa tetuje s cieľom zaujať, iní v tom hľadajú hlbší význam, či umenie. Ide o proces nanášania atramentu pod kožu človeka. Výsledkom je kresba podľa vlastného výberu.

Na výber obrázka, ktorý chceme mať na tele záleží, keďže tetovanie na koži človeka ostane navždy. Samozrejme existuje možnosť dať si ho odstrániť, no je to veľmi bolestivý zákrok.  Preto si dopredu rozmyslite, čo si dáte na telo a či sa vám oplatí investovať  peniaze, do niečoho, čo budete v budúcnosti ľutovať.

malování henou na ruku
Tetovanie inšpirované celebritami

Máte aj vy idol na ktorý sa chcete podobať čo najviac? Niekedy to ale nejde, pretože ľudia sú rôzny výškou, aj postavou, aj vzhľadom tváre. Ale niekto sa túži priblížiť svojmu idolu aj prostredníctvom tetovaní. Napríklad taká Miley Cyrus či Rihanna sú celebrity, podľa ktorých sa dá tetovať mnoho žien.


Malé tetovanie

V poslednom čase sú to práve malé tetovania, ktoré sú čoraz viac obľúbené. Najčastejšie slúžia ako ozdoba uši. Z diaľky pripomínajú náušnice, ale je to len nejaké malé vytetované srdiečko alebo hviezdička na uchu. S kombináciu náušníc vytvárajú zaujímavý módny doplnok.

Tieto typy tetovaní majú pôsobiť jednoducho, elegantne a jemne. Nanášajú sa jednou farbou. Výber miesta je na vás. Často ho vídať aj na zápästí, prstoch či členkoch.  

žena s potetovanou rukou
Tetovanie hennou

Ak ste typ človeka čo má vysoký prach bolesti, určite s tetovaním nebudete mať problém. Tí, ktorí toľko šťastia nemajú si päťkrát rozmyslia, či do toho pôjdu alebo nie. Ale ak sa rozhodnete pre malé tetovanie, určite to pár minút vydržíte.

Pre tých čo sú zásadne proti tetovaniam na celý život, alebo sa boja bolesti existuje možnosť dať si na ruku hennu. Kresby (či vzory) sú maľovanie pastou z rastlín, kávy, čaju alebo cukru a citrónovej vody. Na ruke to vydrží niekoľko dní a výhodou je že je to úplne bez bolesti.


Powered By WordPress | Ekta Directory