Najčastejšie výhovorky ľudí, ktorý sú lenivý cvičiť


1. Nemám na to čas
Každý sme dnes zaneprázdnení !Musíme chodiť do práce, starať sa o deti, splniť všetky svoje povinnosti a mať chvíľku aj na zaslúžený oddych. Lenže kto povedal, že čas strávený pred televízorom alebo na mobile nejde vymeniť za dlhšiu prechádzku, bicykel alebo návšteva posilňovne. Zaberie to maximálne hodinku vášho času ! Nikto tiež nepovedal, že musíte cvičiť každý deň a v tom istom intervale.

vyděšení

2. Som príliš unavený/á
A kto nie je unavený ? Pri toľkých povinnostiach sa nám niekedy až zatočí hlava, no tri krát do týždňa sa azda dá nazbierať zopár síl na nenáročný tréning. Ak ste príliš unavení a netrpíte žiadnou chorobou radou nad zlato je vymeniť ponocovanie za pokojný, ničím nerušený spánok aspoň sedem hodín denne. Zdravý človek, ktorý má dostatok spánku má aj energiu, ktorú si môže počas dňa rozložiť tak, ako potrebuje – aj na pohyb !

ráno

3. Nemám športové oblečenie
Na cvičenie nemusíte mať profesionálne športové oblečenie, nejdete predsa na žiadnu súťaž ! Určite doma v šatníku nájdete nejaké staršie tričko, tenisky a legíny alebo tepláky. Outfit je hotový. Ak sa hanbíte ísť v tomto do posilňovne nie je problém kúpiť si ho. Nikde nie je napísané, že to musia byť len značkové veci. Za to, že neprídete do posilky v Nike oblečení neznamená, že je to hanba.

4. Mám príliš veľkú nadváhu
Takýto ľudia si vždy povedia, že začnú doma. Myslíte si, že niekedy začali ? Nie.. Posilňovňa a celkovo začiatočníci v oblasti chudnutia by sa nemali za svoje kilá navyše hanbiť. Hlavnou úlohou posilňovní je premeniť pneumatiky za pevný sixpack, takže v čom je vlastne problém ? Nemôžete sa pred ostatnými ľuďmi skrývať, pretože ak schudnete, výhra je vaša a im rýchlo spadne sánka smerom nadol !

5. Začnem od zajtra
Jasné. Typická výhovorka, po ktorej vyslovení už všetci vieme ako to dopadne – cvičenie sa odkladá na ďalšie zajtra, a tak ďalej.. Nezačnete nikdy a stanete sa len výsmechom pre ostatných. Začnite makať a namiesto slova zajtra použite slovo dnes !

sport

6. Nemám peniaze
Kto povedal, že na cvičenie potrebujete peniaze je riadny hlupák. Nemusíte používať ťažké stroje v posilňovni, aby ste znížili svoju aktuálnu váhu. Jediné čo potrebujete je vlastná váha a preštudovať si návody na rôzne druhy cvikov prostredníctvom internetu, ktorý je obrovským zdrojom informácií. Stačí aj bicyklovanie, plávanie alebo prechádzka na čerstvom vzduchu – stojí to nejaké peniaze ?

Powered By WordPress | Ekta Directory