„Moje dieťa je niečo viac!“

Mnohí rodičia majú pocit, že ich dieťa je výnimočné, lepšie, šikovnejšie a odlišné od ostatných. Nehovoríme o prirodzenej rodičovskej láske, kedy si svoje deti jednoducho idealizujeme. Na tom nie je nič zvláštne a ani zlé. Horšie je to však vtedy, keď sa to preháňa.
Tento problém väčšinou nastáva v rodinách, kde nie je nedostatok finančných zdrojov. Dieťa chodí do výberovej, súkromnej škôlky, nosí iba značkové oblečenie, je iba BIO potraviny a jeho hračky sú taktiež špeciálne. Je prirodzené, že rodičia chcú pre svoje deti len to najlepšie. s ničím to však netreba preháňať. Ak teda nemáte problém svoje dieťa zabezpečiť po finančnej stránke, snažte sa to nedostať za istú hranicu toho, čo je ešte zdravé.

model
 
BUSY dieťa 
 
Deti, ktoré vyrastajú v takýchto rodinách majú program od rána do večera a od večera do rána. Po tom, ako odídu zo škôlky, idú na hodinu klavíra, doučovanie angličtiny a futbalový tréning. Každý druhý týždeň sa koná dovolenka v zahraničí a medzi tým musí dieťa doma lúštiť rôzne hlavolamy na osobnostný rozvoj a cvičiť zdravotné cviky, aby náhodou nepribralo. Áno aj to je realita. Dieťa v predškolskom veku však potrebuje čas len pre seba, čas, ktorý nebude organizovaný jeho rodičmi, trénermi, alebo učiteľkami. Nabitý program nie je zlý, ale všetko sa musí robiť s mierou. Jeden, maximálne dva krúžky a dovolenka raz za pol roka je pre takto malé dieťa viac než dosť.

sourozenci
 
Si viac než ostatní
 
Rodičia by si mal dávať pozor na to, aby svojmu dieťaťu už od útleho veku nevštepovali myšlienku, že je niečo viac oka zvyšok populácie. Z takéhoto drobca nevyrastie nič dobré. Ak aj máte dostatok financií na luxusný život a chcete ho dopriať aj vašim potomkom, je lepšie ak sa budete krotiť. Žiaden rodič nechce zo svojho dieťaťa vychovať namysleného, arogantného a bezohľadného človeka, ktorý bude hľadieť len na seba. Myslite na to, že sa to jedného dňa môže obrátiť proti vám. No a to už bude neskoro na búchanie hlavy o múr.

Powered By WordPress | Ekta Directory