Matrac náš každodenný

Viete, že človek prespí až tretinu svojho života? Samozrejme, v ideálnom prípade. Na kvalitu spánku vplýva niekoľko faktorov, ale nepochybne jedným z najdôležitejších je matrac, na ktorom spíte. Práve ste sa zamysleli, že tá priehlbina, kde máte zadok by tam asi nemala byť? Tak prosím, čítajte ďalej.. Vedeli ste napríklad, že matrac treba pravidelne vetrať, obracať a otáčať? Práve preto, aby ste vyhli vzniku preležaných miest. Vetranie pomáha predchádzať vzniku roztočov, či plesní a tak isto matracu nezaškodí, ak ho povysávate pri každom prezliekaní posteľnej bielizne.

matrac

Ani tomu najkvalitnejšiemu matracu neprospieva, keď sa premení na trampolínu. Preto treba energiu vašich detí smerovať niekam inam, pretože práve takýmto skákaním môže dôjsť k znehodnoteniu matracu aj napriek tomu, že je vyrobený z odolných materiálov. Dôležitou súčasťou je aj chránič matraca. Takýto poťah ochráni váš matrac pred rozliatym čajom, či kávou, predĺži jeho životnosť a tak isto ho viete veľmi jednoducho vyprať, či nahradiť.

A aké typy matracov Segum poznáme?

Pružinové matrace pozostávajú z jednotlivých pružiniek v tvare presýpacích hodín. Každá pružinka sa prispôsobuje tlaku, ktorý je na ňu vyvíjaný a preto takýto matrac dokonale kopíruje telo človeka, ktorý na ňom leží.

Latexové matrace môžu byť vyrobené z prírodného latexu, ktorý voláme kaučuk alebo zo syntetického, čo je vlastne vedľajší produkt ropných rafinérií.

spanok

Penové matrace z jednoduchej polyuretánovej peny sú už skôr zriedkavé, pretože boli príliš jednoduché a rýchlo sa ničili. Zaujímavým typom sú matrace s pamäťovou penou – memory foam alebo aj lazy foam. Vybrať si správny matrac sa môže javiť ako hotová veda, no najdôležitejšie je prihliadať na vašu váhu, zdravotné problémy, či preferujete spánok skôr na chrbte alebo na boku. Zaujímavým faktorom je aj to, či pracujete manuálne alebo máte sedavé zamestnanie. Dôležité je zohľadniť aj intenzitu potenia a na akú posteľ matrac kupujete. Skúste si odpovedať na tieto otázky a výber bude o niečo jednoduchší.

A teraz hor sa nakupovať.

Powered By WordPress | Ekta Directory