Malý domov, útulný domov


Hra farieb
Nadčasová biela farba prevláda v našich domácnostiach už desaťročia. Nahradila éru tapiet a napriek tomu, že sme na istý čas stihli podľahnúť pestrejším trendom, opäť sa vraciame k bielej, ktorá pôsobí vždy veľmi čisto a sofistikovane. Je výborným základom na kombinovanie s farebnými doplnkami. Pokiaľ sa pýtate, prečo práve biela by mala byť v malom byte tou pravou, odpoveď je jednoduchá. Biela nielenže rozširuje plochy, ale aj odráža svetlo. Tmavé farby naopak svetlo pohltia. Na to, aby váš byt nepôsobil tmavo, stiesnene a strop príliš nízko, odporúčame využiť nielen snehobiele steny, ale aj strop a podlahy.

interiér

Kombinácia farieb nie je prikázaným pravidlom, ale pokiaľ na vás biela pôsobí veľmi chladno, výbornou alternatívou bude s červenými či oranžovými doplnkami, ktoré vytvoria kontrast a miestnosť bude pôsobiť útulnejšie. Červená pôsobí na ľudí agresívne, preto je vhodné ju v obývacích miestnostiach využívať naozaj len na doplnky. Ak potrebujete priestor, v ktorom by ste nielen oddychovali, ale aj tvorili, ideálnou voľbou budú žlté doplnky.

Vstavaný nábytok
V súčasnosti sa dá do vstavaných skríň zabudovať čokoľvek, čo potrebujete. Odkladací priestor na kabáty, topánky i iné kusy oblečenia „môže byť zahalený“pod štýlovými posuvnými dvierkami skrine, ktorá vďaka zrkadlám priestor opticky zväčší.
Ak ste obdivovateľom rustikálneho štýlu, určite vám vstavaná pohovka sadne ako uliata do vašej vysnívanej obývacej izby. Efektívne narábanie s priestorom v kombinácii s krásnym prírodným drevom je zárukou, že aj menšia obývacia izba bude pôsobiť usporiadane a prepychovo.

Využitie priestorov
Zlé rozloženie a malá plocha sa dajú často rýchlo a pomerne lacno vylepšiť aj bez väčších zásahov. Je podstatné však využívať nábytok, ktorý je multifunkčným priestorom pre vašu domácnosť.
–        Prázdnu stenu môžete využiť na zavesenie televízora a jednoduchých políc, ktoré doplníte odkladacími košíčkami.
–        V detských izbách sa dá priestor veľmi pekne zužitkovať pomocou poschodovej postele.
–        Pokiaľ máte predsa len stále málo priestoru na skriňu s oblečením, umiestnite do spálne štýlový stojan na svoje oblečenie, ktorý môže byť tiež výborným doplnkom.

šaty

Opatrne s doplnkami
Pokiaľ nad dekoráciami uvažujete, vyberajte minimalistické kúsky, ktoré nezaplnia priestor a budú príjemným kontrastom k farbe stien. Skúste využiť najmä živé rastliny, ktoré vám poslúžia nielen ako štýlová dekorácia, ale aj ako filter a osviežovač vzduchu. 

Powered By WordPress | Ekta Directory