Akú zmenu do vášho interiéru prinesú sklenené dvere?

V podstate každý interiér prechádza z času na čas zmenou. Ak sa pozrieme na svoje priestory asi 10 rokov dozadu a porovnáme ich s súčasnou podobou, istotne nájdeme rozdiely. Vo väčšine prípadov je cieľom modernizácia interiéru a fakt, že ho chceme obohatiť o novšie a zaujímavejšie prvky. Či už hľadíme na ich funkčné, praktické využitie alebo na ich modernejší dizajn, vďaka ktorému tieto priestory viditeľne oživia.

otvorené dvere

A nemusíme pritom vravieť o nejakých malých módnych doplnkoch. Môžeme vravieť o výmene niektorej zo základných častí, napríklad o obmene starých dverí za nové. Za trendové a skutočne štýlové, akými sú v tomto prípade sklenené posuvné dvere.

Nevravíme pritom o nejakom dočasnom, krátkodobom trende či o nejakej chvíľkovej móde. Nie, výmena dverí a investícia do nových musí byť samozrejme záležitosťou s dlhodobým efektom. Našťastie sa o dizajne sklenených dverí už dlhé roky vraví, že je nadčasový a toto tvrdenie je naďalej aktuálne aj v roku 2020. A s najväčšou pravdepodobnosťou bude daný typ dverí trendom tiež v najbližších rokoch. Veľa oceniteľných optických vlastností totiž vychádza z ich dizajnu a konkrétne z materiálu, akým je sklo.

oranžové sklo, dvere

Sklo opticky zväčšuje

Tento efekt má následne vplyv na to, že vaše priestory budú pôsobiť priestrannejšie. Navyše ak v prípade sklenených dverí vravíme o ich posuvnom otváraní, tak vravíme zároveň o reálnej úspore miesta, kedy ide o vyhľadávanú možnosť hlavne v situácii, ak ste majiteľom miestností menších rozmerov.

Sklo presvetľuje a poskytuje dobrú viditeľnosť

Ak do interiéru umiestnite takéto dvere, výsledkom bude viditeľne oddelený priestor, ale zároveň presvetlený denným svetlom. Môžu slúžiť takisto ako funkčná alternatíva okien. Okrem prepúšťania svetla poskytujú tiež skvelú orientáciu a viditeľnosť. V prípade záujmu ale máte možnosť zvoliť farebné sklá, pieskované, alebo tie s fóliou či priamou potlačou.

Powered By WordPress | Ekta Directory