Svietiace led pásy môžu byť jedinečné (ak sú kvalitné)

V bežnej domácnosti je kuchyňa pravidelne využívaným miestom, a to hlavne z hľadiska prípravy pokrmov. Výdatných raňajok, chutného obeda a ľahkej večere. Konkrétne sa v tomto priestore teda zameriavame hlavne na kuchynskú linku, ktorá je tu často využívanou pracovnou plochou. Tým pádom je jasné, že by táto plocha mala byť osvetlená, resp. mala by poskytovať kvalitnú viditeľnosť, aby sme si pri príprave jedál všímali všetky dôležité detaily. Ale aký typ osvetlenia sem umiestniť? No ideálne sú v tomto prípade led pasy.

  • Majú veľmi praktický dizajn (zmestia sa skoro všade), majú prístupnú cenu a k žiareniu využívajú úsporné (a veľmi obľúbené) svetlo emitujúce diódy- LED.

led pásik

Veľa ľudí, a to nielen pri výbere osvetlenia, zaujíma cena. Aby ten ktorý produkt mal prístupnú cenu, ideálne čo najnižšiu. Avšak niekto už asi vie, že aj v tomto prípade sa najnižšia kúpna cena v konečnom dôsledku nemusí vyplatiť, pretože v prípade led pásikov a ich žiarenia je dôležité, aby disponovali kvalitnými čipmi a odolným podkladom. A tie najlacnejšie alternatívy tým pravdepodobne nedisponujú.

  • Naopak, ak sú kvalitné, majú vodotesné IP krytie  a sú vybavené takisto funkčnými svetlo emitujúcimi diódami, dokážu svietiť asi 50 000 hodín!

V takom priestore, akým je kuchyňa (no takisto napr. kúpeľňa) prináša výhodu vodotesný IP kryt, ak chcete pásik umiestniť na miesta, kde na neho bude pôsobiť para, vlhkosť a voda.

svetlá, chodba

No samozrejme dôležité je vybrať správne aj samotné svetlo, resp. farbu žiarenia. Pri pásikoch s klasickými bielymi diódami je vhodné vybrať podľa teploty svetlateplá, neutrálna alebo studená. Na druhej strane, ak hľadáte možno skôr dekoračné využite týchto pásikov, sú dostupné aj modely s farebnými diódami a tiež typy s predponou RGB, ktoré kombinujú viac odtieňov.

  • RGB v originálne značí skratku farieb Red, Green, Blue- po slovensky- Červená, zelená a modrá.

Powered By WordPress | Ekta Directory