Najvhodnejšie sú zdravotné matrace z prírodných surovín

Kvalitný spánok má blahodarne účinky na celý organizmus, pomáha našej psychike správne spracovať podnety zo dňa, zabezpečuje oddych mozgovej sústavy, kostrového svalstva a pohybového aparátu, poskytuje komplexnú ochranu pred ochoreniami. Aj v tomto prípade je prevencia viac ako liečenie rôznych chorôb, preto je správny výber matraca priamo pre Vás veľmi dôležitý. Ponuka kvalitných matracov z výhradne prírodných surovín, matrace, Vám s výberom pomôže, poradí a dá Vám užitočné tipy ako na to, aby ste mali kvalitný a plnohodnotný spánok.

pohodlný zdravotný matrac

Celá ponuka pozostáva z množstva pružinových alebo sendvičových matracov s certifikátmi kvality pre špičkové pružiny alebo výhradne prírodné peny s mimoriadnymi pamäťovými vlastnosťami. Určite si z nich vyberiete ten Váš, sú v cenovej kategórii od základných až po luxusné prevedenia, poskytujú riešenia pre mnohé zdravotné problémy a ochorenia, majú viaceré rozmery aj vrátane výšky matraca a takisto aj doplnky k nim sú vo viacerých prevedeniach.

Nezabúdajte na kvalitný rošt, jeho výber je dôležitý, či už lamely pod sendvičové matrace alebo drevený rošt pod pružinové matrace, vhodne zvolené rošty podporia správne chrbticu a kostrové svalstvo, optimálne rozložia tlak hmotnosti človeka na matrac.

Ak si vyberáte matrac, úprimne si vyhodnoťte, aký typ ste – či aktívny, s dostatkom pohybu alebo máte skôr sedavý štýl so zriedkavým pohybom – podľa toho sa odvíja výber správnej tvrdosti matraca zo skupiny H1-H5. Pre aktívnych športovcov si vyberte radšej tvrdší matrac H3-H5, pre menej pohyblivých si zvoľte mäkšie matrace H1-H3.

správny rozmer matraca

Aj poloha v spánku je rozhodujúca, možno ste o tom nevedeli, ale skúsenosti odborníkov na to poukazujú a preto, ak napríklad spávate na chrbte vždy si vyberajte tvrdšie matrace H3-H4, dokonale podporia Vaše kostrové svalstvo.

Pre polohu v spánku na boku je vhodný matrac H2-H4, čiže skôr mäkší, odľahčí bedrové kĺby, ktoré sa do matraca pohodlne zaboria.

Nie je nad osobnú skúsenosť a v prípade výberu matraca je možnosť osobného odskúšania v predajni veľkou pridanou hodnotou.

Powered By WordPress | Ekta Directory